sxxsx
+90 212 544 60 00 / 0554 171 60 01

Sosyal Medyada Biz}

Acil Durum Eylem Planı

Acil Durum Eylem Planı; işletmelerde yaşanması muhtemel acil durumlar hakkında 18.06.2013 tarihli 28681 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan ‘’İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK’’ dahilinde meydana gelebilecek acil durumlar hakkında işveren ve çalışanların yükümlülükleri açıkça belirtilmiştir. Yaşanması muhtemel acil durumların belirlenmesi, acil durumların olumsuz etkilerinin önlenmesi ve sınırlayıcı tedbirlerin alınması, gerekli ölçüm ve değerlendirmelerin yapılması, acil durum planının hazırlanması ve ilgili tatbikatların yapılması vb. gibi hususlarda sorumluluk açıkça işverene verilmiştir.

Yaşanılan talihsiz durumların gerek görsel basında, gerekse yaşanmış gerçek hikayelerin dinlenmesi sonucu, çoğunlukla; ‘’bizim semtimize uğramaz!’’ şekilde değerlendirilmesi en büyük yanlışlarımızdan yalnızca bir tanesidir. Önemsiz gördüğümüz, göz ardı ettiğimiz eksikliklerimiz, günü geldiğinde bizleri de en beklemediğimiz yerden vuracaktır. İşte yaşanılan bu gibi durumlar karşısında (yangın, sel, iş kazası, toplu gıda zehirlenmeleri vb.) nasıl bir yol haritası izleneceği konusunda maalesef ki yeterli bilgi ve deneyime vatandaşlar olarak henüz sahip değiliz.

Alanlarında deneyimli ve eğitimli kadromuz, çözüm ortaklarımızın işletmelerinde yaşanabilecek her türlü acil durum hakkında özel acil durum planları hazırlamakta ve yılda minimum 1 kez olmak koşulu ile acil durum senaryoları hazırlayıp işletme çalışanlarını bilinçlendirip, farkındalık yaratarak tatbikatlar gerçekleştirmektedir. Hiçbir bedel insan hayatı ve sağlığı kadar pahalı değildir. İşimiz güvenliğiniz, işimiz güven!

× Whatsapp İletişim