+90 212 544 60 00 / 0554 171 60 01

Sosyal Medyada Biz}

Diğer Sağlık Personeli

20.07.2013 Tarihli 28713 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan ‘’İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK’’ gereği çok tehlikeli sınıfta bulunan, 10 ve üzeri çalışan istihdam eden işletmeler diğer sağlık personeli istihdamı konusunda zorunludurlar. Diğer sağlık personelleri iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi ve yönlendirilmesinde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, veri toplamak ve gerekli kayıtları tutmak, çalışanların sağlık ve çalışma öykülerini işe giriş/periyodik muayene formuna yazmak ve işyeri hekimi tarafından yapılan muayene sırasında hekime yardımcı olmak, ilk yardım hizmetlerinin organizasyonu ve yürütümünde işyeri hekimi ile birlikte çalışmak, gerekli hijyen kurallarına uyulup uyulmadığının kontrollerini gerçekleştirir.

Yardımcı sağlık personeli görevlendirilen işletmelerde, yasal evrak takibinin bu personeller tarafından yapılması, işyeri hekimlerine büyük destek sağlamakta ve mesleki riskleri ortadan kaldırılması ve personellerin daha kapsamlı incelemeye tabii tutulabilmesine avantaj sağlamaktadır.

İşimiz Güven Çevre ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Eğitim Danışmanlık A.Ş. ailesi olarak çözüm ortağı olarak gördüğümüz işletmelerimize alanlarında tecrübeli, uzun yıllar boyunca Türkiye’nin önde gelen firmalarında görev almış sağlık personellerimizin tedariğini sağlamaktayız. İşimiz güvenliğiniz, İşimiz Güven!

× Whatsapp İletişim