+90 212 544 60 00 / 0554 171 60 01

Sosyal Medyada Biz}

İş Güvenliği Uzmanı Hizmeti

İş hukuku işçiyi gözetme borcunu resmi olarak işverene vermiştir. Yaşanabilecek kazalar göz önünde bulundurulduğunda, gerçekleşen kazalar çoğu zaman işverenin, kazalar konusunda sahip olduğu eğitim ve bilgi eksikliğinden meydana gelmektedir. Bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda iş kazaları üzerine gerekli eğitim ve stajlarını tamamlamış, ilgili bakanlık tarafından sertifikalandırılmış iş güvenliği uzmanları, işverenlerin işçiyi gözetme borcunun yerine getirilmesinde işverenlere hukuksal ve teknik anlamda destek sağlamaktadır. İş kazalarının yaşanması işverenlere doğrudan ve dolaylı maliyetler çıkarmakta, en önemlisi ise aynı safta mücadele verdikleri çalışanlarının hayat kaybı, ciddi yaralanmaları ya da meslek hastalıklarına yakalanması ile sonuçlanmaktadır. 

İş güvenliği uzmanları görev aldıkları işletmelerde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında gerekli yasal evrakların hazırlanmasının yanı sıra, çalışanlara güvenli bir ortamı sunmak, çalışanları işin niteliğinden doğan olumsuz çalışma etkilerinden korumak, işyerlerindeki tehlike ve risk unsurlarını minimum seviyeye indirmek ve tümüyle ortadan kaldırmak, oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir.

İşimiz Güven Çevre ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Eğitim Danışmanlık A.Ş. ailesi olarak çözüm ortağı olarak gördüğümüz işletmelerimize alanlarında tecrübeli, uzun yıllar boyunca Türkiye’nin önde gelen firmalarında görev almış A, B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanlarının tedariğini sağlamaktayız. İşimiz güvenliğiniz, İşimiz Güven!

× Whatsapp İletişim