+90 212 544 60 00 / 0554 171 60 01

Sosyal Medyada Biz}

İşe Giriş ve Periyodik Sağlık Muayeneleri

30.06.2012Tarihli 28339 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 15/1 maddesinde geçen ‘’Çalışanların işyerinde maruz kalacakları sağlık ve güvenlik risklerini dikkate alarak sağlık gözetimine tabi tutulmalarını sağlar’’ ibaresi işverenlere çalışanların işe giriş ve periyodik sağlık muayenelerinin yaptırılması konusunda sorumluluk getirmiştir.

İşverenler çalışanlarının işe girişlerinde, iş değişikliğinde, iş kazası ve meslek hastalığı sebebiyle tekrarlanan işten uzak kalmalarının ardından talep edilmesi durumunda ve işin devamı süresince ilgili bakanlıkça belirlenen periyotlarda yaptırmaya zorunludur.

İşe giriş ve periyodik sağlık muayenelerinin, işletmeleri isg katip sistemi üzerinden atamalı yasal işyeri hekimince düzenlenmesi gerekmektedir. İşyerine ataması bulunan işyeri hekimi dışında farklı bir hekimce düzenlenmiş evraklar geçerlilik taşımamaktadır. 

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta bulunup minimum bir personel istihdam etmiş işletmeler ve az tehlikeli sınıfta bulunup elli ve üzerinde personel istihdam etmiş kuruluşlar isg katip sistemi üzerinden kayıtlı işyeri hekimi ataması gerçekleştirip, ilgili sağlık çalışmalarını gerçekleştirmek zorundadır.

Çözüm ortağı olarak gördüğümüz siz değerli işletmelerimize, kuruluşumuzdan bu yana bünyemizde istihdam ettiğimiz tecrübeli ve alanlarında deneyimli işyeri hekimlerimiz vasıtası ile bu hizmetleri sunmaktayız. Tecrübeli hekim kadromuz ile işiniz artık daha güvenli. İşimiz güvenliğiniz, işimiz güven!

× Whatsapp İletişim