+90 212 544 60 00 / 0554 171 60 01

Sosyal Medyada Biz}

Periyodik Kontroller

25.04.2013 Tarihli 28628 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan ‘’İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMINDA SAĞLIK VEGÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ’’ nin 5.maddesinde bulunan ‘’İşveren, işyerinde kullanılacak iş ekipmanının yapılacak işe uygun olması ve bu ekipmanın çalışanlara sağlık ve güvenlik yönünden zarar vermemesi için gerekli tüm tedbirleri alır’’ ibaresi çalışma gerçekleştirilen ekipmanların güvenli olması konusunda işverene ciddi bir yükümlülük getirmiştir.

İlgili yönetmelik eklerinde kullanılan iş ekipmanlarının periyodik bakım süreleri ise açıkça tebliğ edilmiştir.

İş ekipmanlarının periyodik kontrolleri önemli bir konudur, periyodik kontrolleri gerçekleştirecek kişilerin bir takım gereklilikleri yerine getirmesi zorunludur. İlgili yönetmeliğin 13.maddesi bize bu konu ile ilgili detaylı bilgi sunmaktadır.

Hizmet verdiğimiz çözüm ortaklarımızın iş ekipmanlarının periyodik kontrol süreleri tarafımızca tutulmakta, böylelikle doğabilecek hafif yaralanmalı, ciddi yaralanmalı, uzuv kayıplı ve ölümlü iş kazalarının önüne geçilebilmektedir. Periyodik kontroller işbirliği gerçekleştirdiğimiz, işinde ehil, belgeli kişi ve kurumlar tarafından en uygun fiyat ve maksimum kalite hususları göz önünde bulundurularak siz değerli çözüm ortaklarımıza sunulmaktadır. 

Elimize ulaşan sayısal veriler aracılığıyla bünyemizde bulunan mühendislerimiz etkin müdahale tavsiyeleriyle büyük kazaların önlenebilmesini sağlamaktadır. Unutmayın; önlemek, ödemekten kolay ve sağlık, varlıktan değerlidir. İşimiz güvenliğiniz, işimiz güven!

× Whatsapp İletişim